Shop
Loading products…
Loading products…

The HS27PW Women's Fine Mono Hairpiece With Skin and Lace features a fine mono with skin gauze perimeter and french lace front base in 8"x10"(20.3cm x 25.4cm). Made with human hair.
| Gross Weight | 0.105 kg |
| Hair Type | Human hair |
| Density | Medium(120%) |
| Base Material | Fine mono with skin gauze perimeter and French lace front |
| Base Size | 8"x10"(20.3cm x 25.4cm) |
| Front Contour | Standard |
| Hair Length | 5"/12.7cm |
| Hair Curl | 30mm |
| Hair Color (LTD COLOR RING) | #1, #1A, #1B, #1B10, #1B20, #1B40, #2, #210, #220, #240, #3, #310, #320, #340, #4, #410, #420, #440, #4ASH, #5, #6, #7, #7ASH, #18, #22 |
| Hair Direction | Freestyle |
| Bleach Knots | Front 1", except in dark colors #1, #1A or light colors #7, #7ASH, #18, #22 |
| Yearly Plan | 2-4 pieces |
Request a Quote
Send us an enquiry and we'll get back to you with pricing and availability.