Shop
Loading products…
Loading products…

The HS7EUW Full Lace Women's Hair System with European Remy Hair features a swiss lace base in 8"x10"(20.3cm x 25.4cm). Made with european hair.
| Gross Weight | 0.1 kg |
| Base Material | Swiss lace |
| Hair Type | European Hair |
| Base Size | 8"x10"(20.3cm x 25.4cm) |
| Front Contour | Standard |
| Hair Length | 5"/12.7cm |
| Hair Curl | 32mm |
| Hair Color (EU COLOR RING) | EU #1B, EU #1B10, EU #1B20, EU #1B30, EU #1B40, EU #1B65, EU #2, EU #20, EU #2010, EU #2020 and 35 more |
| Hair Direction | Freestyle |
| Bleach Knots | Front 1.25'' |
| Yearly Plan | 4-6 pieces |
| Density | Light-Medium(100%) |
Request a Quote
Send us an enquiry and we'll get back to you with pricing and availability.