Shop
Loading products…
Loading products…

The HS7F Full Lace Hair System With Realistic Hairline and Parts Wholesale features a full french lace with 1'' bleached knots front base in 8″×9.5″(20.3cm x 24cm), 8"x10"(20.3cm x 25.4cm). Made with human hair. Available in light/medium(100%), light/medium to medium(110%) density.
| Gross Weight | 0.1 kg |
| Base Material | Full French lace with 1'' bleached knots front |
| Hair Type | Human hair |
| Base Size | 8″×9.5″(20.3cm x 24cm), 8"x10"(20.3cm x 25.4cm) |
| Front Contour | Standard |
| Hair Length | 5"/12.7cm |
| Hair Density | Light/Medium(100%), Light/Medium to Medium(110%) |
| Hair Curl | 30mm |
| Hair Color (LTD COLOR RING) | #1B60, #590 Human Grey, #613, #705, #1, #1A, #1B+, #1B, #1B10, #1B20 and 44 more |
| Hair Direction | Freestyle |
| Bleach Knots | Front 1" |
| Yearly Plan | 4-6 pieces |
Request a Quote
Send us an enquiry and we'll get back to you with pricing and availability.