Shop
Loading products…
Loading products…

Premium quality LIGHT06 0.06mm Thin Skin Toupee Wholesale with 90% Density. Made from human hair. Available in 5"/12.7cm length.
| Gross Weight | 0.079 kg |
| Base Material | 0.06mm V-looped super thin skin |
| Hair Type | Human hair |
| Base Size | 8"x10"(20.3cm x 25.4cm) |
| Front Contour | Standard |
| Hair Length | 5"/12.7cm |
| Hair Density | Light to Light/Medium(90%) |
| Hair Curl | 30mm |
| Hair Color (LTD COLOR RING) | #1, #2, #18 |
| Hair Direction | Freestyle |
| Yearly Plan | 4-6 pieces |
Request a Quote
Send us an enquiry and we'll get back to you with pricing and availability.