Shop
Loading products…
Loading products…

NCONAL Monofilament Toupee for Men Wholesale 80% Density.
| Gross Weight | 0.08 kg |
| Base Material | Super fine welded mono with 1'' bleached front hairline |
| Hair Type | Human hair |
| Base Size | 8"x10"(20.3cm x 25.4cm) |
| Front Contour | A |
| Hair Length | 5"/12.7cm |
| Hair Density | Light(80%) |
| Hair Curl | 30mm |
| Hair Color (LTD COLOR RING) | #1 DYF, #1820, #2020, #270HG, #290HG, #465 Human Grey, #470 Human Grey, #490 Human Grey, #605, #670 Human Grey and 60 more |
| Hair Direction | Freestyle |
| Bleach Knots | Front 1" |
| Yearly Plan | 4-6 pieces |
Request a Quote
Send us an enquiry and we'll get back to you with pricing and availability.