Shop
Loading products…
Loading products…

TAPE IN HAIR EXTENSIONS 7-Star 100% Prime Cuticle Aligned Remy Human Hair Extensions.
| Hair Type | 7-Star Prime Remy hair |
| Contains | 2.5g/pc, 20pcs/pack |
| Weight | 50g/pack |
| Tape Size | 1.6'' x 0.3'' (4cm x 0.8cm) |
| Application | 0.5–1.5 hours |
| Reapplication | 6-9 weeks |
| Lifespan | over a year and a half with 90-day warranty |
| Customizable | We offer mass production tailored to your own brand, using either our color rings or yours. |
| Full-head set | Min. 3 packs for a full head |
Request a Quote
Send us an enquiry and we'll get back to you with pricing and availability.