Shop
Loading products…
Loading products…

The B-HS1MC Thin Skin Hair System Toupee Wholesale With 110% Density | OFF STANDARD features a 0.08mm knotted thin skin with 1/2" v-looped front hairline base in 8"x10"(20.3cm x 25.4cm). Made with human hair. Available in light/medium to medium(110%) density.
| Gross Weight | 0.08 kg |
| Base Material | 0.08mm knotted thin skin with 1/2" V-looped front hairline |
| Hair Type | Human hair |
| Base Size | 8"x10"(20.3cm x 25.4cm) |
| Front Contour | Standard |
| Hair Length | 5"/12.7cm |
| Hair Density | Light/Medium to Medium(110%) |
| Hair Curl | 30mm |
| Hair Color (LTD COLOR RING) | #1B+, #1B, #2, #3 |
| Hair Direction | Freestyle |
| Bleach Knots | No bleach |
| Yearly Plan | 2-4 pieces |
Request a Quote
Send us an enquiry and we'll get back to you with pricing and availability.