Shop
Loading products…
Loading products…

DUROINS Injected Hair System, 0.12mm Thin Skin With Gauze.
| Gross Weight | 0.09 kg |
| Base Material | 0.12mm injected skin with gauze |
| Hair Type | Human hair, Grey hair |
| Base Size | 8"x10"(20.3cm x 25.4cm) |
| Front Contour | Standard with #1 scallop |
| Hair Length | 5"/12.7cm |
| Hair Density | Light/Medium to Medium(110%) |
| Hair Curl | 30mm |
| Hair Color (LTD COLOR RING) | #1810, #1, #1A, #1B+, #1B, #1B10, #1B20, #1B30, #1B40, #2, #3, #4, #4ASH, #5, #6, #7, #7ASH, #1720, #18, #22 |
| Hair Direction | Freestyle |
| Bleach Knots | No bleach |
| Yearly Plan | 3-4 pieces |
Request a Quote
Send us an enquiry and we'll get back to you with pricing and availability.