Shop
Loading products…
Loading products…

Professional hair product from our curated range. Contact us for details and pricing.
The HS7R Full Swiss Lace Hair System Realistic Hairline is a professional-quality product from our curated range of hair solutions.
Contact our team for full specifications, pricing, and availability.
| Base Material | Swiss lace with 1'' bleached knots front |
|---|---|
| Hair Type | Remy human hair |
| Base Size | 8"x10"(20.3cm x 25.4cm) |
| Front Contour | Standard |
| Hair Length | 5"/12.7cm, 20"/50.8cm |
| Hair Density | Light/Medium(100%), Light to Light/Medium(90%) |
| Hair Curl | 30mm |
| Hair Direction | Freestyle |
| Bleach Knots | Front 1", except in dark colors #1, #1A or light colors #7, #7ASH, #18, #22 |
Request a Quote
Send us an enquiry and we'll get back to you with pricing and availability.