Shop
Loading products…
Loading products…

The INSEU Injected Thin Skin Hairpieces for Men With European Virgin Hair features a 0.08mm injected thin skin base in 8"x10"(20.3cm x 25.4cm). Made with european hair. Available in medium(120%) density.
| Gross Weight | 0.1656 kg |
| Base Material | 0.08mm injected thin skin |
| Hair Type | European Hair |
| Base Size | 8"x10"(20.3cm x 25.4cm) |
| Front Contour | Standard |
| Hair Length | 6"/15cm |
| Hair Density | Medium(120%) |
| Hair Curl | 40mm straight |
| Hair Direction | Freestyle |
| Yearly Plan | 4-6 pieces |
| Hair Color (EU COLOR RING) | EU #2, EU #20, EU #4, EU #5, EU #6, EU #7 |
Request a Quote
Send us an enquiry and we'll get back to you with pricing and availability.