Shop
Loading products…
Loading products…

The N6 Swiss Lace Men's Hair System With PU Sides and back features a swiss lace with clear pu sides back and 1'' bleached front hairline base in 8"x10"(20.3cm x 25.4cm), 6"x8"(15cm x 20cm). Made with human hair, grey hair. Available in light/medium(100%) density.
| Gross Weight | 0.085 kg |
| Base Material | Swiss lace with clear PU sides back and 1'' bleached front hairline |
| Hair Type | Human hair, Grey hair |
| Base Size | 8"x10"(20.3cm x 25.4cm), 6"x8"(15cm x 20cm) |
| Front Contour | Standard |
| Hair Length | 5"/12.7cm |
| Hair Density | Light/Medium(100%) |
| Hair Curl | 30mm |
| Hair Color (LTD COLOR RING) | #710, #1, #1A, #1B, #1B10, #1B20, #1B30, #1B40, #2, #205 and 29 more |
| Hair Direction | Freestyle |
| Bleach Knots | Front 1", except in dark colors #1, #1A or light colors #7, #7ASH, #18, #22 |
| Yearly Plan | 4-6 pieces |
Request a Quote
Send us an enquiry and we'll get back to you with pricing and availability.