Shop
Loading products…
Loading products…

The B-N6 Wholesale Swiss Lace Hair System | OFF STANDARD features a swiss lace with clear pu on back and sides base in 7.5″×9.5″(19cm x 24cm), 8"x10"(20.3cm x 25.4cm), 7"x10"(17.8cm x 25.4cm), 7"x9"(17.8cm x 23cm), 6"x9"(15cm x 23cm), 6"x8"(15cm x 20cm). Made with human hair, grey hair. Available in light/medium(100%), light to light/medium(90%), medium(120%) density.
| Gross Weight | 0.085 kg |
| Hair Type | Human hair, Grey hair |
| Base Material | Swiss lace with clear PU on back and sides |
| Base Size | 7.5″×9.5″(19cm x 24cm), 8"x10"(20.3cm x 25.4cm), 7"x10"(17.8cm x 25.4cm), 7"x9"(17.8cm x 23cm), 6"x9"(15cm x 23cm), 6"x8"(15cm x 20cm) |
| Front Contour | Standard |
| Hair Length | 5"/12.7cm |
| Hair Curl | 30mm |
| Hair Density | Light/Medium(100%), Light to Light/Medium(90%), Medium(120%) |
| Hair Color (LTD COLOR RING) | #1A DYF, #710, #1, #1A, #1B+, #1B, #1B10, #1B20, #1B30, #1B40 and 24 more |
| Hair Direction | Freestyle |
| Bleach Knots | Front 1", except in dark colors #1, #1A or light colors #7, #7ASH, #18, #22 |
Request a Quote
Send us an enquiry and we'll get back to you with pricing and availability.