Shop
Loading products…
Loading products…

The HS1V-TOP Thin Skin Hair System for Crown Area V-looped Human Hair features a 0.06mm v-looped super thin skin base in 4"×4"(10cm x 10cm), 5"×5"(12.7cm x 12.7cm). Made with human hair. Available in light/medium(100%) density.
| Gross Weight | 0.05 kg |
| Base Material | 0.06mm V-looped super thin skin |
| Hair Type | Human hair |
| Base Size | 4"×4"(10cm x 10cm), 5"×5"(12.7cm x 12.7cm) |
| Hair Length | 5"/12.7cm |
| Hair Density | Light/Medium(100%) |
| Hair Curl | 30mm |
| Hair Color (LTD COLOR RING) | #1, #1A, #1B, #2, #3, #4, #4ASH, #5, #6, #7, #7ASH, #18, #22 |
| Hair Direction | Freestyle |
| Yearly Plan | 12 pieces |
Request a Quote
Send us an enquiry and we'll get back to you with pricing and availability.